Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Historia Koła

hi.jpg 

 

dsc06447.jpg 

Koło powstało na bazie utworzonej 27 lutego 1966 roku sekcji wędkarskiej przy KWK „Rymer". Sekcję założyło 26 zapaleńców na czele z pierwszym jej prezesem kol. Kazimierzem Guzy.W tym czasie sekcja opiekowała się zbiornikiem w Kamieniu koło Wodzisławia.

 

 
W 1969 roku KWK „Rymer" wydzierżawiła dla sekcji wędkarskiej stawy
w Powiatowym Ośrodku Sportu w Kamieniu w okolicach Rybnika.
W styczniu 1977 roku sekcję wędkarską przekształcono w samodzielne koło PZW nr 74 przy KWK „Rymer" w Niedobczycach konsekwencją czego jest obchodzony w bieżącym roku jubileusz XXXV- lecia. W 1984 otrzymaliśmy w dzierżawę od KWK „Rymer" jeden staw na ośrodku „Gzel" w Rybniku - Chwalęcicach, zaś formalnie cały ośrodek został przekazany w styczniu 1990 roku. Już wcześniej, bo w 1989 roku obok działalności wędkarskiej rozpoczęliśmy działalność gospodarczą tj. hodowlę karpia. W 1998 roku na posiedzeniu Zarządu koła zapadła decyzja rozbudowy istniejącego obiektu i przy wydatnej pomocy finansowej Zarządu Okręgu PZW, pracy społecznej członków naszego koła oraz pomocy ówczesnego opiekuna rejonu VI kol. Piotra Śmieji powstała rybaczówka z biurem, salą zebrań oraz zapleczem kuchennym. Do istotnego rozwoju koła 74 Niedobczyce oraz rozbudowy ośrodka „Gzel" przyczynili się jego długoletni prezesi - kol. Maksymilian Oślizło oraz kol. Bernard Dudek którego imieniem w dowód wdzięczności nazwano obiekt rybaczówki. Obecnie koło 74 Niedobczyce gospodaruje na wydzierżawionym od Nadleśnictwa Rybnik 12 ha terenie w tym 11 ha to zbiorniki wodne - dwa stawy hodowlane, dwa stawy wędkarskie oraz łowisko specjalne. Z dużym powodzeniem prowadzimy hodowlę kroczka karpia oraz karpia handlowego którym zarybiamy stawy wędkarskie, łowisko specjalne, zaś nadwyżki karpia przeznaczone dla członków naszego koła. Coroczny bogaty kalendarz imprez wędkarskich obejmuje zawody związane z otwarciem sezonu, zawody o mistrzostwo koła w kategorii senior junior oraz kadet, zawody z cyklu „Grand Prix", popularne zawody wędkarskie kobiet (żon, córek, matek wędkarzy naszego koła), zawody dla dzieci z okazji Dnia Dziecka czy zawody o puchar prezesa koła 74 Niedobczyce.

Działalność koła została zauważona przez władze Związku w 2006 roku - koło zostało odznaczone przez Zarząd Główny Złotą Odznaką PZW.


Współpracujemy z Zarządem Okręgu PZW w Katowicach którego członkiem jest obecny prezes kol. Andrzej Szczęsny, który jest również opiekunem rejonu VI, Urzędem Miasta Rybnik, Nadleśnictwem Rybnika, zaś ostatnio podjęto współpracę międzynarodową z wędkarzami z Bottrop w Niemczech.